Pisanie prac magisterskich
Kierunki na Uniwersytecie Jagiellońskim

Kierunki i warunki ukończenia studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim

Pisanie prac magisterskich i licencjackich to dla studentów olbrzymie, intelektualne wyzwanie. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie jest uczelnią znaną w całej Europie i jednocześnie jedną z najstarszych szkół wyższych. Od wielu lat cieszy się renomą i popularnością wśród studentów. Na Uniwersytecie Jagiellońskim można studiować nauki ścisłe, takie jak: biologia, chemia, matematyka z informatyką, fizyka z astronomią oraz geografia.

Poziom nauki należy do wysokich, a ukończenie studiów jest warunkowane obroną pracy licencjackiej lub magisterskiej, która przygotowana została przez studenta na odpowiednio wysokim poziomie. Także kierunki takie jak filozofia, polonistyka, czy filologie: angielska, niemiecka, romańska, słowiańska, wschodniosłowiańska, a także orientalistyka, to również bardzo wymagające kierunki, ale dające także sporo możliwości w przyszłej pracy zawodowej.

Uniwersytet Jagielloński słynie również z Collegium Medicum, z trzema wydziałami: lekarskim, farmaceutycznym oraz nauk o zdrowiu. Tutaj studia nie kończą się pracą magisterską, a egzaminem państwowym, który jest niezbędny w uzyskaniu prawa do wykonywania zawodu lekarza. Każdy przyszły lekarz, aby mieć pracę w zawodzie, musi odpowiedzieć na 200 pytań w formie testu. Pytania są m.in. z zakresu: choroby wewnętrzne, pediatria, chirurgia, ginekologia, medycyna ratunkowa, medycyna rodzinna, psychiatria, bioetyka i prawo medyczne, zdrowie publiczne.

Pisanie prac magisterskich… i co dalej?

Napisanie pracy licencjackiej czy magisterskiej nie musi kończyć naszej edukacji. Stare powiedzenie “czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” – już nie obowiązuje. Obecnie studiować można nawet w domu, pobierając odpowiednie materiały przez internet. Rynek pracy cały czas się zmienia. Specjaliści od rynku pracy twierdzą, że jedne miejsca pracy będą zanikać, natomiast inne będą  się rozwijać. Proste prace fizyczne będą eliminowane. Zyskiwać będą prace opierające się na kreatywności,  takie jak  np. programiści, twórcy stron internetowych,  czy też  specjaliści do spraw marketingu. Miejsce na rynku  pracy będą mieli również wyspecjalizowani pracownicy fizyczni, tacy jak murarze, spawacze, czy też kierowcy ciężarówek. Generalnie należy wciąż rozwijać swoje umiejętności oraz kompetencje. Dzięki takiemu postępowaniu mamy większe szanse na sukces zawodowy.

Dodaj komentarz